Colegii noștri au participat la Cursa Tipust Topini în Estonia

8 iulie 2024

Cinci dintre colegii noștri de la Sport Time au participat luna trecută la cursa de ștafetă Tipust Topini în Estonia, organizată de distribuitorul Nike din țările baltice, Jalajälg. Scopul cursei nu a fost competiția, ci să inspire oamenii să se miște și să viziteze Estonia în timp ce aleargă prin cele mai frumoase locuri.

Împreună cu partenerii de la Nike HQ, colegii noștri au format echipa Scrambled Legs, care a alergat colectiv 337 de kilometri. Traseul începe de pe vârful Suure-Munamäe și îi duce pe alergători prin Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Porkun, Kill, Lehtse, Jäneda, Kõrvemaa, Raasiku, Saha, până la Pirita. Dintr-un total de 130 de echipe și 1.300 de alergători, echipa colegilor noștri a terminat pe locul 19.

Sport Time a fost reprezentată de Jovan Knezevic – Business Planning Analyst, Djordje Karolic – Regional IT Director, Aleksa Strahinovic – Accounting Associate, Mihajlo Nikolic – Sales Assistant și Maja Benet – Regional Business Project.

Jovan Knezevic și-a împărtășit impresiile după terminarea cursei și prima sa ședere în Estonia.

„Cursa Tipust Topini și șederea în Estonia au fost o experiență extraordinar de frumoasă pentru toți dintre noi, pe care o vom aminti pentru tot restul vieții. Am realizat încă o dată cât de fericit sunt să lucrez la Sport Time și să colaborez cu oameni care împărtășesc pasiunea mea pentru sport și pentru brandul Nike. Sunt sigur că voi participa din nou la această cursă, dacă voi avea ocazia”, a declarat Jovan.